• Szkoła Pamięta 2023

• Szkoła Pamięta 2023 to ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, która zachęca uczniów do upamiętniania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych ze swojego regionu. Szkoła Podstawowa im. kpt. Leonida Teligi jak co roku włączyła się w tak ważną i potrzebną inicjatywę. 27.09.2023 uczniowie klasy 7b i 8 brali udział w porządkowaniu mogiły mieszkańców Poraja, poległych w walce z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej. Ponadto, przeprowadzona została specjalna lekcja historii w terenie, w czasie której młodzi ludzie poznawali fakty z lokalnej historii z okresu niemieckiej okupacji. Na koniec uczniowie złożyli na mogile pamiątkowy wieniec oraz uczcili minutą ciszy i chwilą zadumy poległych Polaków.